Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Tävlingskalender vårterminen 2019
MÅNAD DAG
PLATS TÄVLING ÅLDER INBJUDAN SISTA ANM ÖVRIGTBANA

                       
Januari 20
  Seriesim   INBJUDAN          
  26-27
Åkersberga UGP-2 13-17 INBJUDAN      25m  
                       
Februari 3
Norrtälje Roslagsmästerskapen   INBJUDAN      25m  
  15-17
Järfälla Järfälla Nationella 2019 13-17+ INBJUDAN      50m  
  16-17
Sollentuna Sollentuna Simfestival 13-17+ INBJUDAN      25m  
                       
Mars 9-10
Täby UGP-3 0-17INBJUDAN      50m  
  10
Upplands‐bro Carolina af Ugglas  0-13INBJUDAN 
     25m  
  24
  Seriesim              
 
                       
April 12-15
Stockholm Swim Open Stockholm 17+ INBJUDAN      50m  
  26-28
Täby TYR  0-17+ INBJUDAN          
                       
Maj 4-5
Upplands Väsby Vårsimiaden Distrikt 0-13 Inbjudan_Varsimiaden 2019.pdf »
 22/4    25m  
  11-12
11-12

Eriksdalsbadet
Åkeshov
Neptuniaden
Vårsimiaden Final
0-17+
0-13
INBJUDAN
PM Vårsimiaden Stockholmsfinal.pdf »
 30/4
Kvalade
   50m
 25m
 
  25-26
Eriksdalsbadet DM Långbana 13-17+ Inbjudan DM 2019 langbana(1).pdf »
 13/5 kl 12  Kvaltider DM Stockholm 2019.pdf »  50m  
            PM DM_2019_langbana ny.pdf »          
 
                       
Juni 1 lör Åkersberga Medley Cup 0-17+ MC_2019_PM_Rev1.pdf » 29/5    25m  
  2 sön   ÅSS KM 0-17+ Inbjudan till KM&PERS-tävling 2 juni 2019.pdf »
 29/5    25m  
  28-30
Eriksdalsbadet Polisen Head Summer Cup 0-17+ PolisenHeadSummerCupInbjudan2019ver2.pdf »
 18/6    50m  
                       
Juli 10-14
Norrköping SUM-Sim 13-17 sum-sim_50m_2019_inbjudan.pdf »
 26/6 kl 12  kvaltider-sum-sim-50m-2019-2020.pdf »  50m  
Tävlingskalender höstterminen 2018
MÅNAD DAG PLATS TÄVLING LEDARE GRUPP LÄNKAR
September 30 sön Erikdalsbadet ArneBorg& TYR sprint Markus A
Oktober 6 lör Sollentuna sim- och sporthall Tureberg knattecup
6-7 lör-sön DM Markus A
13-14 lör-sön UGP-1 A
31 ons SM/JSM Stefan, Örjan, Markus A
November 1-4 tor-sön SM/JSM Stefan A
10-11 lör-sön Sum-Sim Region 1 Markus A Inbjudan
24-25 lör-sön Göteborg Barracuda race Markus A Inbjudan
December 1-2 lör-sön Söra simhall Höstsimiaden Inbjudan PM
14-16 fre-sön Stockholm SUM SIM riksfinal Örjan, Markus A
16 sön Söra simhall KM Inbjudan RESULTAT