Hoppa till sidans innehåll

Aktuella tävlingar


Många av tävlingarna kan du följa resultaten på   

livetiming.se

Datum  Tävling Plats Ålder Grupper Länkar Ledare                                                                                                                                                   

September

           

 9

Seriesim 3 Farsta  -03 oy Uttagna Simmare  Inbjudan  Ulf Kjellberg / Anders Flatow
 24 Arne Borgs Minne Eriksdalsbadet  Alla  A/AB/B/MY

Inbjudan

PM

Soichiro Hosokawa / Anders Flatow

 29-1/10

Polisen Head to Head Eriksdalsbadet  Alla  A/AB/B/MY Inbjudan  Efter överenskommelse inom resp. Grupp

Oktober

           

 7-8

 Svenska Simspelen  Vilundabadet Herr/Dam  Uttagna Simmare

Inbjudan

 Örjan Östervall / Soichiro Hosokawa
 14-15  DM  Torvalla  -04 oä  Kvalade

Inbjudan 

 Örjan Östervall / Stefan Bergström / (Soja)

 21-22

 U-GP 1 Eriksdalsbadet / Sydpoolen  -00 -05  A/AB/B/MY

Inbjudan

PM

 Anders Flatow / Niclas Kling

November

           
 1-5  SM/JSM  Jönköping    Kvalade Inbjudan   Christina Häggblad
 11-12  Sum-Sim Region  Eriksdalsbadet  -01-04 oy  Kvalade Inbjudan

 Soichiro Hosokawa / Anders Flatow

 25

 Seriesim 4

 Tensta  -03 oy  Uttagna Simmare

Inbjudan

 Ulf Kjellberg / Riitta Sandström
25-26  Barracuda  Göteborg  Alla  A

Inbjudan

PM

 Soichiro Hosokawa / Anders Flatow
26 Norrtäljedobbet Norrtälje Alla AB/B/MY/T Inbjudan  Niclas Kling / Riitta Sandström

December

           
 2-3  Höstsimiaden  Åkersberga  -05-08 oy  AB/MY/T Inbjudan  Niclas Kling / Bibbi Bonorden

 8-10

 Sum-Sim Riks  Eskilstuna  -01-04 oy  Kvalade

Inbjudan

 Stefan Bergström

 17

 KM  Åkersberga  Alla  Samtliga Inbjudan  Alice Bocké / Tomas Wård

 

           
           
 
              

 

           
             
     

 

 

 

 
     

 

     

 

           

 

       

 

 
Uppdaterad: 2017-11-21 19:37
Skribent: Anders Flatow

Postadress:
Åkersberga SS - Simidrott
Box 675
18427 Åkersberga

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info